im. Macieja Aleksego Dawidowskiego “ALKA” w Warszawie

ul. Samarytanka 11 A

03 – 592 Warszawa

(0 22) 679 14 45

telefon / fax

„Uczeń- jak to pięknie brzmi!”- ślubowanie uczniów klas pierwszych

14 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Uśmiechnięte twarze głównych bohaterów ubranych w stroje galowe wywoływały radość wszystkich zebranych, a sala gimnastyczna tego dnia wypełniona była po brzegi.

Kolorowe birety na głowach pierwszoklasistów wyglądających niczym studenci prestiżowej uczelni dodały rangi wydarzeniu.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Dzielnicy Pan Krzysztof Miszewski wraz z radnymi, Dyrektor DBFO Pani Renata Gąsior, ksiądz proboszcz parafii Św. Rodziny Andrzej Mazański i Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek Pani Danuta Jankowska, a także rodzice i pracownicy szkoły.

Pani Dyrektor Ewa Gałązka powitała obecnych i przedstawiła każdą z klas oraz ich wychowawczynie. Życzyła dzieciom sukcesów oraz dużo radości w każdym dniu nauki. Kilka ciepłych słów skierowali do uczniów i nauczycieli Panowie Krzysztof Miszewski oraz przedstawiciel Rady Rodziców Jędrzej Kunowski.

Do pierwszoklasistów zwróciła się również ich starsza koleżanka, która dodała otuchy nowym uczniom, życząc im powodzenia w karierze szkolnej. Ślubując, pierwszaki zobowiązały się do systematycznej pracy, szanowania nauczycieli i kolegów, dbania o rośliny, zwierzęta, a także dostarczania radości swoim rodzicom, nauczycielom oraz ojczyźnie. Najważniejszym, długo oczekiwanym punktem uroczystości było jednak pasowanie. Pani Dyrektor dużym kolorowym ołówkiem pasowała na uczniów przedstawicieli sześciu klas pierwszych.

Gdy pierwszoklasiści już oficjalnie dołączyli do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 52, nadszedł czas na zaprezentowanie ich artystycznych umiejętności. Recytowali i śpiewali w języku polskim i angielskim, za co nagradzani byli gromkimi brawami. Zarówno sześciolatki jak i siedmiolatki doskonale znały swoje role i mimo obecności nieznanych im osób nie tremowały się, niczym zawodowi aktorzy. Wesołe miny potwierdzały słowa piosenki „W szkole świetną panią mam i kolegów wielu znam, z nimi uczę się i gram, więc jest SUPER, mówię wam!”

Na koniec zgodnie ze zwyczajem panującym w szkole Pani Dyrektor wręczyła każdej z klas rośliny, które uczniowie samodzielnie wsadzą na szkolnym klombie.
Po uroczystości wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami udały się na słodki poczęstunek.

Od dzisiaj jako pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 52 pierwszaki będą miały nie tylko prawa, ale i obowiązki. I chociaż może nie zawsze będzie łatwo, otworzy się przed nimi „ciekawa księga świata”. Przewracając kolejne jej karty, będą zdobywały wiedzę i rozwijały swoje zainteresowania.

Skip to content