im. Macieja Aleksego Dawidowskiego “ALKA” w Warszawie

ul. Samarytanka 11 A

03 – 592 Warszawa

(0 22) 679 14 45

telefon / fax

Tydzień misyjny

W czwartek 27 października, w Tygodniu Misyjnym, w Szkole Podstawowej Nr 52 w Warszawie przenieśliśmy się wyobraźnią i sercem do Afryki.

Gościliśmy Siostry Pallotynki, misjonarki z Kamerunu: s. Anitę Łuka i s.Małgorzatę Lech oraz s.Ludwikę – odpowiedzialną za Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek w Polsce.
Uczniowie z naszej szkoły, zaangażowani we wspólnocie „Mały Apostoł”, zaprezentowali swoją działalność misyjną w formie przedstawienia.
Od Sióstr z Kamerunu dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie dzieci w Afryce. S.Anita dziękowała w imieniu osiemnastu uczniów kameruńskich za to, że dzięki dzieciom z SP 52 mogą spełnić swoje marzenie i chodzić do szkoły. Z przygotowanych scenek dowiedzieliśmy się, że uczniowie na ten cel zbierają plastikowe nakrętki, stare znaczki pocztowe, artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki. Dzieci z „Małego Apostoła”, pod kierunkiem s. Jolanty Mischke, organizowały również kiermasze ciast oraz własnoręcznie wykonywały prace plastyczne, które potem rozprowadzały. Duże zainteresowanie podczas występu wzbudził taniec afrykański w wykonaniu „Małych Apostołów” i modlitwa – część różańca – odmówiona w 10 językach.
Na pewno ten dzień radośnie zapisał się w naszych sercach i pobudził do dalszego działania całą szkolną społeczność.

Skip to content