Każde dziecko ma prawo nie tylko do nauki,
ale także do sukcesu na miarę swoich możliwości
M. Grzegorzewska

image01

Dzieci są jak płatki śniegu -
każde z nich niepowtarzalne, wyjątkowe...
Autor nieznany

image02

Projekt „Apetyt Na Zdrowie”

Klasy 1A, 1B i 1C w dniu 14 maja br., wzięły udział w projekcie APETYT NA ZDROWIE. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi dzieci na zalety zdrowego odżywiania się i aktywność ruchową. Spotkaniu towarzyszyły liczne konkursy. np. wypicie świeżo wyciśniętego soku, skomponowanie własnej sałatki owocowej lub warzywnej (i jej zjedzenieJ), odgadywanie kształtu lub zapachu warzyw, owoców i przypraw, a także rozwiązanie krzyżówki, ułożenie puzzli i liczne zagadki, a to wszystko oczywiście w tematyce spotkania.

Dzieci miały również zajęcia taneczne pod okiem profesjonalnej instruktorki tańca (Natalii Kalinowskiej), wykład z panią doktor i były ważone przez panią pielęgniarkę z naszej szkoły. Dodatkowo dzieci przygotowały wspaniałe plakaty obrazujące zdrowy tryb życia. Marchew i jabłka na tą imprezę zapewniła nam Agencja Rynku Rolnego (bardzo dziękujemy!), natomiast fundatorem pozostałych rzeczy, w tym dwóch sokowirówek była Fundacja BGK.

Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim wolontariuszom z BGK, a także pani doktor, pani instruktor tańca, rodzicom i wychowawcom, którzy aktywnie zaangażowali się w realizację tego projektu, a dzieci zachęcamy do tego, aby jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu, zajadając przy tym jak najwięcej warzyw i owoców.