im. Macieja Aleksego Dawidowskiego “ALKA” w Warszawie

ul. Samarytanka 11 A

03 – 592 Warszawa

(0 22) 679 14 45

telefon / fax

Próbne egzaminy ósmoklasistów

Szanowni Rodzice uczniów klas 8,
Od poniedziałku odbędą się próbne sprawdziany dla uczniów klas 8.
30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski, 120 min;
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka, 100 min;
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – język angielski, 80 min.

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Nagrania w formacie mp3, do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z jęz. angielskiego, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę formie, np.
– w pliku w edytorze tekstów (doc lub pdf);
– korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
– na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania i wykonanie fotografii.
Uczniowie ze wskazaniami do korzystania z komputera piszą prace pisemne na komputerze.
Wszystkie rozwiązania (z j. polskiego w dniu 30.03, matematyki w dniu 31.03, j.angielskiego w dniu 01.04) należy przesłać do sekretariatu szkoły na adres , gdzie zostaną wydrukowane i sprawdzone przez naszych nauczycieli.
Bardzo proszę, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów).
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Skip to content