im. Macieja Aleksego Dawidowskiego “ALKA” w Warszawie

ul. Samarytanka 11 A

03 – 592 Warszawa

(0 22) 679 14 45

telefon / fax

Pozytywna Uwaga

Szanowni Rodzice,

miło nam poinformować, że nasza szkoła jest inicjatorem ogólnopolskiej akcji społecznej „Pozytywna Uwaga”. Akcją chcemy zachęcić nauczycieli do wpisywania w listopadzie uczniom pozytywnych uwag oraz otworzyć rodziców na pozytywną komunikację z nauczycielami.

Przede wszystkim chcemy zmienić myślenie o uwagach. Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie.

Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcejNiech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy.

Akcja jest oddolną i spontaniczną inicjatywą rodziców uczniów z naszej szkoły. Pomysł narodził się przed wakacjami, teraz dopracowujemy działania i namawiamy do udziału kolejne szkoły. Pierwsze już się do nas zgłaszają!

Akcja ma poparcie Rady Rodziców oraz Pani Dyrektor SP52 Ewy Gałązki.

Dopracowujemy jeszcze jej szczegóły, jednak już dziś zachęcamy do zainteresowania się naszą Pozytywną Uwagą. Zachęcajcie do udziału w niej nauczycieli, powiedzcie o niej znajomym, by do akcji dołączyły inne szkoły z Targówka, Warszawy, Mazowsza, z Polski.

Zachęcamy do włączenia się w akcję również rodziców, bo akcja jest skierowana też do nas. My także możemy zmienić myślenie o uwagach i pochwałach aktywnie chwaląc już dziś, w tym otwierając się na pozytywną komunikację z nauczycielami!

Więcej informacji o Pozytywnej Uwadze – w tym idea akcji – jest na rozwijanej właśnie stronie internetowej.

Mówcie o naszej szkolnej inicjatywie, zachęcajcie inne szkoły. A przede wszystkim sami otwórzcie się na Pozytywną Uwagę chwaląc swoich bliskich i nauczycieli.

Nasze ważne adresy:

 1. oficjalna strona akcji:
  https://pozytywnauwaga.pl/
 2. Profil na Facebooku
  https://www.facebook.com/POZYTYWNA-UWAGA-438266170334419
 3. Twitter
  https://twitter.com/PozytywnaU
 4. Instagram
  https://www.instagram.com/pozytywnauwaga/
Skip to content