im. Macieja Aleksego Dawidowskiego “ALKA” w Warszawie

ul. Samarytanka 11 A

03 – 592 Warszawa

(0 22) 679 14 45

telefon / fax

Podsumowanie semestru w klasie 4d

Minęło już pół roku odkąd jesteśmy w klasie czwartej!

Klasa czwarta to nie lada wyzwanie! Poradziliśmy sobie świetnie, o czym świadczy średnia naszych ocen, czytelnictwo na wysokim poziomie, dobra frekwencja.
Czas na krótkie podsumowanie.
Uczymy się dobrze, chętnie bierzemy udział w konkursach, aktywnie uczestniczymy w życiu szkoły i klasy.
We wrześniu wyjechaliśmy na dwudniowy wyjazd integracyjny, było wspaniale! Dwa dni bez lekcji to super sprawa, polecamy! W październiku postanowiliśmy zgłębić naszą wiedzę o Polsce, wybraliśmy się do muzeum, by posłuchać
o historii naszego kraju, o tym jak stał się wolny. Szczegółowe opisy wycieczek na stronie szkoły ;-)
Najważniejszym wydarzeniem pierwszego semestru były obchody uroczystości setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas śpiewania Hymnu rozpierała nas duma. Był to moment podniosły i ważny. Uroczyście wciągnęliśmy Flagę na maszt, wpisaliśmy do kroniki szkolnej nasze życzenia dla Niepodległej Polski, własnoręcznie wykonaliśmy i wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami do innych szkół. Listopad był piękny, biało-czerwony!
To jeszcze nie wszystko. Ostatniego dnia listopada odbył się klasowy wieczór andrzejkowo-filmowy z poczęstunkiem. Były wróżby, tańce, swawola. Obejrzeliśmy film „Mikołajek”, oczywiście wcześniej przeczytaliśmy książkę( to nasza lektura).
6 grudnia obchodziliśmy w szkole Dzień Europejski. Przygotowaliśmy stoisko dotyczące Wielkiej Brytanii.
Wykonaliśmy plakaty, przygotowaliśmy kanapeczki, były ciastka i londyńska herbata! Własnoręcznie zrobiliśmy londyńską budkę telefoniczną i makietę Big Bena, a naszej opowieści o Wielkiej Brytanii towarzyszyli znakomici goście: Królowa Elżbieta II, Harry Potter i Hermiona. Tego dnia nasze ubrania były w barwach brytyjskiej flagi. Napracowaliśmy się, ale było warto.
W grudniu nie mogło się obyć bez świątecznego akcentu, dlatego wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których przygotowaliśmy piękną ozdobę. Na drzwiach naszych domów zawisły pachnące świerkowe dekoracje pełne brokatu. Tuż przed świętami udało nam się wygospodarować trochę czasu na zabawę. Wybraliśmy się na kręgle. Już wiemy co to jest strike i fail, jak utorować drogę kuli, gdy mamy opuszczone bandy. Łatwo nie było, ale wszyscy wyszliśmy
z kręgielni jako zwycięzcy.
Odpoczęliśmy trochę podczas Świąt Bożego Narodzenia, w gronie Rodziny i przyjaciół powitaliśmy Nowy 2019 Rok. Mamy nowe postanowienia i plany. Wróciliśmy do szkoły na chwilę, by zakończyć pierwszy semestr. Poprawiliśmy oceny, podsumowaliśmy ostatnie miesiące, wysnuliśmy wnioski i zaplanowaliśmy dalsze działania. Udało nam się jeszcze wyjść na jasełka teatru dziecięcego Raj, w którym jedną z aktorek jest nasza koleżanka z klasy. Bardzo nam się podobało! Po przedstawieniu odwiedziliśmy pizzerię, bo „dobra pizza nie jest zła”. Ostatni w-f przed feriami spędziliśmy natomiast na lodowisku. Było bardzo wesoło mimo wielu upadków. Tak zakończyliśmy pierwsze pół roku edukacji jako czwartoklasiści.
Jesteśmy klasą aktywną i ambitną. Oczywiście mamy swoje problemy, staramy się rozwiązywać je na bieżąco. Przed nami dużo pracy. Mamy nadzieję, że drugi semestr będzie owocował dobrymi ocenami i sukcesami.
Dziękujemy za wsparcie naszym rodzicom i nauczycielom.
Klasa 4d

Skip to content