im. Macieja Aleksego Dawidowskiego “ALKA” w Warszawie

ul. Samarytanka 11 A

03 – 592 Warszawa

(0 22) 679 14 45

telefon / fax

Orszak Trzech Króli 2015

Szanowni Państwo,

Rozpoczynamy nabór uczniów naszej szkoły do Orszaku Trzech Króli!

Orszak wyruszy 6 stycznia 2015 r. w dniu Święta Trzech Króli.

Będzie to barwny pochód, w którym trzej królowie wraz ze swoją świtą (dworem i rycerstwem) składać będą pokłon Świętej Rodzinie przy żłóbku. Wydarzenie to nawiązuje do kultywowanej od wieków tradycji polskich jasełek – przebierania się i odgrywania scenek wg przygotowanego wcześniej scenariusza.

Dzieci z różnych szkół uczestniczyć będą w orszaku według specjalnie przygotowanego scenariusza, maszerując tym razem w dzielnicy Targówek od Domu Kultury Świt do Parku Bródnowskiego. Przemarsz będzie obfitował w wiele atrakcji i niespodzianek, m.in.: spotkanie z królem Herodem i aniołami, bitwy z diabłami itp. Dodatkowo w ramach przygotowań do Orszaku w naszej szkole zostanie ogłoszonych kilka konkursów m.in. na wykonanie rodzinnej szopki, najlepszej fotorelacji z wydarzenia, gry terenowej itp.

W czasie ostatniego Orszaku pod sztandarem naszej szkoły przemaszerowało 27 dzieci (12 dwórek i 15 rycerzy) w służbie jego wysokości Króla Kacpra, prowadzącego czerwony europejski orszak, a w samej Warszawie prawie 800 dzieci i 100 tys. warszawiaków.

Film z pochodu oraz wywiad telewizyjny m.in. z rycerzami z naszej szkoły znajduje się na stronie:

Osoby zainteresowane zgłoszeniem swoich dzieci proszę o kontakt do 10 grudnia z rodzicem z naszej szkoły Michałem Wydrą:

Skip to content