Każde dziecko ma prawo nie tylko do nauki,
ale także do sukcesu na miarę swoich możliwości
M. Grzegorzewska

image01

Dzieci są jak płatki śniegu -
każde z nich niepowtarzalne, wyjątkowe...
Autor nieznany

image02

Obóz szkoleniowy Euroweek 2016

Dnia 17 października 2016 roku nasi uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na obóz szkoleniowy Euroweek Szkoła Liderów.

Jest to specjalny obóz edukacyjny oparty na metodach, które stosowane są w Unii Europejskiej. Obóz został zorganizowany w pięknej górskiej miejscowości Międzygórze.
Głównym celem szkolenia było rozwijanie i kształtowanie wśród młodzieży umiejętności pracy w grupie, kierowania, prowadzenia prezentacji. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Szkolenia prowadzili wolontariusze Europejskiego Forum Młodzieży z całego świata.
Uczniowie mieli możliwość poznania kultury, obyczajów, tradycji i języka narodowego, między innymi: Azerbejdżanu, Indii, Kenii i Wietnamu.
Podczas warsztatów dzieci uczestniczyły w przeróżnych zabawach i grach językowych ( Karaoke po angielsku, Got Talent, Mission Impossible ) oraz zajęciach tanecznych. Kolejną atrakcją wyjazdu były wycieczki do Bystrzycy Kłodzkiej i Polanicy Zdrój, gdzie uczniowie zwiedzali Muzeum Zapałek i przepiękny Park Zdrojowy oraz do Kopalni Złota w Złotym Stoku.