im. Macieja Aleksego Dawidowskiego “ALKA” w Warszawie

ul. Samarytanka 11 A

03 – 592 Warszawa

(0 22) 679 14 45

telefon / fax

„Mali Apostołowie” w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej i w TVP

06 lutego 2018 roku „Mali Apostołowie” wraz rodzicami i s.Jolantą obserwowali obrady w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Było to 59 posiedzenie Sejmu VIII kadencji. Obradom przewodniczył Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński. Naszą uwagę zwrócił fakt podania marszałkowi laski. Laska marszałkowska pozostała symbolem godności marszałka Sejmu i używana jest przy okazji otwarcia i zamknięcia sesji, a do uciszania posłów zaczęto używać dzwonka.
Dowiedzieliśmy się, że trzykrotne stuknięcie laską, otwierające obrady Sejmu, symbolizuje trzy stany sejmujące dawnej Rzeczypospolitej, czyli króla, Senat i Izbę Poselską.
W Sali posiedzeń obecnych było 460 posłów. Z niektórymi z nich mogliśmy porozmawiać osobiście.

9 marca kolejną wizytę „Małych Apostołów” w Sejmie i w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej rozpoczęliśmy modlitwą różańcową za Ojczyznę w kaplicy sejmowej.
Dzięki znajdującym się w tej kaplicy relikwiom Jana Pawła II oraz jego fotelowi, na którym siedział podczas spotkania z parlamentarzystami, mogliśmy „przytulić się” do naszego kochanego, świętego Papieża. W tym roku przypada 40 rocznica jego wyboru.

09 lutego br. Mali Apostołowie z Rodzicami i s. Jolantą Mischke gościli również w Telewizji Polskiej, przy ul. Woronicza 17 w Warszawie.
Zwiedziliśmy studia: nagrań, nagłośnień, świateł, reżyserek, scenarzystów…Chłopców najbardziej zainteresowało studio „Sport”, a dziewczynki studio „Pytanie na śniadanie”. Mieliśmy okazję poznać ekipę katolickiego programu „ZIARNO”, do którego zostaliśmy zaproszeni z przedstawieniem o niepodległości Polski i o Janie Pawle II.

Z okazji 100. lecia Niepodległości naszej Ojczyzny „Mali Apostołowie” gościli już w Pałacu Prezydenckim, Sejmie, Senacie i TVP. Te Najważniejsze Instytucje w Naszym Państwie to wielkie „kopalnie wiedzy” o naszym kraju. To również możliwość apostolstwa modlitwy w kaplicach, w których przed majestatem Boga. podejmowane są w sercach rządzących najważniejsze decyzje.

Przeczytaj także...

Skip to content