im. Macieja Aleksego Dawidowskiego “ALKA” w Warszawie

ul. Samarytanka 11 A

03 – 592 Warszawa

(0 22) 679 14 45

telefon / fax

I edycja konkursu dla szkół podstawowych – „Szkoła bioróżnorodności”

Zarząd Zieleni m.st Warszawy zaprasza uczniów do udziału w I edycji konkursu dla szkół podstawowych – „Szkoła bioróżnorodności”

Czym jest bioróżnorodność; co robić, by ją zachować i jak wpływa na nasze otoczenie – te pytania kierowane są do uczniów szkół podstawowych w konkursie „Szkoła bioróżnorodności”. Uczniowie mają zaproponować hasło przewodnie, które zachęci innych do włączania się w działania na rzecz zachowania różnorodności biologicznej. Uczestnicy konkursu mogą wykonać plakat ilustrujący ich pomysł. Spośród rywalizujących ZZW wyłoni do 20 szkół w dwóch kategoriach wiekowych (I-IV i V-VIII), spośród których 10 placówek otrzyma nagrodę główną, a 10 – nagrodę dodatkową.

Zwycięzcy nagrody głównej będą mogli poszerzyć swoje horyzonty w zakresie wiedzy przyrodniczej podczas warsztatów w Pawilonie Edukacyjnym Kamień, a także otrzymać roślinę doniczkową i 100 cebul różnogatunkowych. Roślina oraz cebule zostały również przewidziane jako nagroda dodatkowa.

Fundatorem warsztatów jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, a fundatorem nagród rzeczowych – Ogrodnictwo Wiśniewski Jacek Junior sp. z o.o.

Zgłoszenia można wysyłać do 18 października 2021 r. do godziny 20:00. Informacja o wynikach zostanie opublikowana na stronie internetowej Zarządu Zieleni do 20 października 2021 r.

Pawilon Edukacyjny Kamień – miejsce nowoczesnej edukacji i lokalnej aktywności

W tym roku Pawilon Edukacyjny Kamień niejednokrotnie gościł dzieci, które poprzez naukę i zabawę lepiej poznawały świat przyrody. W czerwcu laureaci II edycji konkursu „Jesienne skarby w ogródku” wzięli udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się wiele o ptasich mieszkańcach miasta żyjących nad Wisłą, zaglądających także do ogródków przedszkolnych. Dzieci uczestniczyły również w teatrze cieni i animacjach.

Regulamin konkursu i oświadczenie:

Regulamin-I-edycji-konkursu-szkoly_17.09.2021_ARS

Zalacznik-nr-1-do-Regulaminu-SZKOLA-BIOROZNORODNOSCI

Skip to content