im. Macieja Aleksego Dawidowskiego “ALKA” w Warszawie

ul. Samarytanka 11 A

03 – 592 Warszawa

(0 22) 679 14 45

telefon / fax

Halo Szkoła

„Halo Szkoła” to gazeta tworzona przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 52 w Warszawie dla uczniów tej samej szkoły. Czyli: przez nas dla was!

Chcemy, żeby to było prawdziwe, interesujące czasopismo – z artykułami dotyczącymi naszej szkoły, uczniów i nauczycieli, ale też poruszającymi tematy ważne dla naszej dzielnicy, miasta, a nawet świata. W „Halo Szkole” będą też komiksy, rymy, wiersze, szkolne żarty, wywiady itp. Chcemy, żeby była to gazeta o nas, dla nas. O tym, co nas interesuje.

A więc – na początku miało to wyglądać trochę inaczej. Przede wszystkim: zaczęliśmy prace nad naszą gazetą jeszcze w zimie, na przełomie roku 2019 i 2020. Ten numer „Halo Szkoły” początkowo miał się ukazać już na wiosnę… Ale potem wszyscy wiecie, co się stało. Wielka epidemia, wszyscy zamknięci w domach, zdalne nauczanie, pyk – i już przyszły wakacje. Mamy więc teraz już jesień, nowy rok szkolny, kilka osób, które zaczynało z nami pracę nad tym numerem, już jest w innych szkołach, a inni pozdawali do kolejnych klas – ale oto nasza gazeta jest! I jesteśmy z niej bardzo dumni ;-).

Prawie wszystkie artykuły i większość zdjęć w tym pierwszym numerze „Halo Szkoły” są naszego autorstwa. Żeby gazeta wyglądała ładnie i żeby była ciekawa, czuwają nad nami nasi rodzice. To prawdziwi dziennikarze, graficy komputerowi, prawdziwi drukarze, a także nauczyciele – przede wszystkim pani Agnieszka Chudzik. Czyli nasza pani od języka polskiego. Wiedzieliście, że pani Agnieszka kiedyś też była dziennikarką? To już wiecie!

Ale najważniejsi oczywiście jesteśmy my – dziennikarze „Halo Szkoły” :-))) Na zdjęciu poniżej jest większość naszej ekipy, która przygotowywała pierwszy numer. Zdjęcie zrobiliśmy jeszcze przed epidemią i podajemy pełny skład naszej redakcji na tamten czas (choć dziś niektórzy są już w liceum lub w nowej szkole na ul. Rembrandta). Wszystkich przedstawiamy poniżej:

Lena z klasy 4B, Grażyna z 5D, Aleksander z 6E, Amelia z 6E, Krzysztof z 6E, Przemek z 6F, Eryk z 6F, Karolina z 6G, Wincenty z 7B, Marika z 7D, Zosia z 7D, Pola z 8E. A także uczniowie, którzy dziś są już w innych szkołach: Ania (dawna klasa 5G), Ola (dawna 5G), Zuzanna (dawna 8A), Natalia (dawna 8B).

To już nas znacie. Jeśli spodoba się Wam pierwszy numer szkolnej gazety, to będą kolejne numery „Halo Szkoły”. Proponujemy by nasza gazeta kosztowała 2 złote. Jedną złotówkę z tego przeznaczymy na sfinansowanie części kosztów druku. Drugą złotówkę z każdego egzemplarza chcemy odkładać na zakup jakiejś potrzebnej rzeczy dla szkoły. Pod koniec roku ogłosimy konkurs na co wydać tak zebrane pieniądze. Konkurs będzie dla wszystkich uczniów. To Wy będziecie decydować co kupić.

Żeby gazeta jednak mogła być wydawana, to ktoś też musi pisać teksty. Więc potrzebny jest nam też zespół dziennikarzy. Część ekipy już mamy, ale wciąż szukamy uczniów, którzy chcą przeżyć z nami dziennikarską przygodę. Dołączyć do nas można w każdej chwili. „Halo Szkoła” to dobra lekcja dziennikarstwa. Będziemy uczyć się pisania tekstów, krytycznego myślenia i odwagi. W planach są nawet poważne wywiady ze znanymi i ciekawymi ludźmi. Ale przede wszystkim to dobra zabawa i przygoda.

Najlepiej, żeby każdy, kto chce dołączyć do nas, skontaktował się z panią Agnieszką Chudzik. Można też do redakcji „Halo Szkoły” pisać listy lub pojedyncze artykuły. Ale, uwaga, zastrzegamy, że będziemy drukować tylko wybrane przez nas materiały. Kontakt z nami jest przez mail: . Na ten sam mail można przysyłać też do nas pomysły na kolejne, ciekawe i fajne teksty.

Aha, byśmy zapomnieli o jeszcze jednej ważnej rzeczy: tytuł naszej gazetki wymyśliła grupa uczniów! Dzięki za pomoc:). Życzymy wam miłej lektury „Halo Szkoły” i do zobaczenia na szkolnych korytarzach!

Redakcja „Halo Szkoła”.

Przeczytaj także...

Skip to content