im. Macieja Aleksego Dawidowskiego “ALKA” w Warszawie

ul. Samarytanka 11 A

03 – 592 Warszawa

(0 22) 679 14 45

telefon / fax

Akcje charytatywne Małych i Młodych Apostołów

Od 15 września do 30 października 2018 r. trwała akcja zbierania sandałków dla dzieci z Kamerunu.

Społeczność naszej Szkoły ofiarowała ok. 500 par. Do każdej pary sandałków została dołączona kartka ze zdjęciem naszego kraju lub rysunkiem przedstawiającym symbole naszej Ojczyzny. Kartki zostały wykonane przez uczniów klas czwartych.
W imieniu sióstr misjonarek z Kamerunu – serdecznie dziękujemy Darczyńcom za serce okazane dzieciom, które często przez całe życie chodzą boso.

Uczniowie Młodego Apostoła uczestniczyli także w publicznej ogólnopolskiej zbiórce pieniędzy na fundusz stypendialny dla zdolnych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, organizowanej przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Natomiast 17 i 18 grudnia 2018 roku odbywał się w naszej szkole kiermasz wypieków domowych i prac plastycznych uczniów z poszczególnych klas.
Serdecznie dziękujemy Małym Apostołom i ich Rodzicom za zorganizowanie kiermaszu pt. „ADOPCJA SERCA NA ODLEGŁOŚĆ”. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom za finansowe wsparcie naszych 18 adoptowanych uczniów z SP
w Bofussam w Kamerunie.
Nasza wspaniała Społeczność Szkolna i tym razem nie zawiodła. Zebraliśmy 4000 zł., które przekazaliśmy na ręce siostry Grażyny Wojnowskiej – dyrektorki SP w Kamerunie, do której uczęszczają nasze adoptowane dzieci.
Wszystkich Darczyńców ogarniamy modlitwą.
podziękowanie z Kamerunu

Skip to content