Każde dziecko ma prawo nie tylko do nauki,
ale także do sukcesu na miarę swoich możliwości
M. Grzegorzewska

image01

Dzieci są jak płatki śniegu -
każde z nich niepowtarzalne, wyjątkowe...
Autor nieznany

image02

Akcje charytatywne Małych i Młodych Apostołów

Od 15 września do 30 października 2018 r. trwała akcja zbierania sandałków dla dzieci z Kamerunu.

Społeczność naszej Szkoły ofiarowała ok. 500 par. Do każdej pary sandałków została dołączona kartka ze zdjęciem naszego kraju lub rysunkiem przedstawiającym symbole naszej Ojczyzny. Kartki zostały wykonane przez uczniów klas czwartych.
W imieniu sióstr misjonarek z Kamerunu – serdecznie dziękujemy Darczyńcom za serce okazane dzieciom, które często przez całe życie chodzą boso.

Uczniowie Młodego Apostoła uczestniczyli także w publicznej ogólnopolskiej zbiórce pieniędzy na fundusz stypendialny dla zdolnych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, organizowanej przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Natomiast 17 i 18 grudnia 2018 roku odbywał się w naszej szkole kiermasz wypieków domowych i prac plastycznych uczniów z poszczególnych klas.
Serdecznie dziękujemy Małym Apostołom i ich Rodzicom za zorganizowanie kiermaszu pt. „ADOPCJA SERCA NA ODLEGŁOŚĆ”. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom za finansowe wsparcie naszych 18 adoptowanych uczniów z SP
w Bofussam w Kamerunie.
Nasza wspaniała Społeczność Szkolna i tym razem nie zawiodła. Zebraliśmy 4000 zł., które przekazaliśmy na ręce siostry Grażyny Wojnowskiej – dyrektorki SP w Kamerunie, do której uczęszczają nasze adoptowane dzieci.
Wszystkich Darczyńców ogarniamy modlitwą.
podziękowanie z Kamerunu