Każde dziecko ma prawo nie tylko do nauki,
ale także do sukcesu na miarę swoich możliwości
M. Grzegorzewska

image01

Dzieci są jak płatki śniegu -
każde z nich niepowtarzalne, wyjątkowe...
Autor nieznany

image02

Szkolny konkurs czytelniczy -„Daję słowo, czytam…” 2017/2018″

I. ZASADY KONKURSU CZYTELNICZEGO ze znajomości lektury dla klas 1 – 7

Każdy uczestnik konkursu powinien do końca lutego przeczytać książki polecane dla klasy, do której uczęszcza –
pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej, piątej, szóstej lub siódmej.

Wykaz tych książek znajduje się poniżej. W zestawie dla danej klasy są tylko trzy tytuły.
Wszystkie książki znajdują się w naszej bibliotece.
Po feriach zimowych zaprosimy uczestników konkursu do biblioteki i poprosimy ich o pisemne odpowiedzi na kilka pytań dotyczących treści przeczytanych książek.
Życzymy wszystkim miłej lektury, a uczniom, którym będą pomagać rodzice, wiele radości podczas wspólnych podróży literackich.
Dla wszystkich uczestników będą nagrody!!!

II. List do bohatera literackiego – Konkurs czytelniczy dla uczniów klas 5 – 7

Do końca lutego
możecie składać w bibliotece szkolnej pracę literacką – list, w którym polecicie swojej koleżance lub koledze ostatnio przeczytaną książkę.
Objętość pracy – minimum 2 strony formatu A 5

III. Mój ulubiony bohater literacki – Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 – 3

Do końca lutego uczniowie klas 1 – 4 mogą składać w bibliotece szkolnej prace plastyczne ilustrujące dowolny fragment książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej.
Format pracy – minimum A 4
Technika wykonania prac – dowolna

Wykaz lektur do konkursu ze znajomości treści książki

Klasa 1:
1. Adam Bahdaj – „Pilot i ja”
2. Czesław Janczarski – „Jak Wojtek został strażakiem”
3. Julian Tuwim – wiersze ze zbioru: „Wiersze dla dzieci”

Klasa 2
1. Jan Brzechwa – wiersze ze zbioru: „Brzechwa dzieciom”
2. Krystyna Kleniewska-Kowaliszyn – „Magda, Paweł i Ty”
3. Sergiusz Michałkow – „Nie płacz koziołku”

Klasa 3:
1. Tove Jansson – „Opowiadania z Doliny Muminków”
2. Astrid Lindgren – „Pippi Pończoszanka”
3. Kornel Makuszyński – „Awantura o Basię”

Klasa 4:
1. Jadwiga Korczakowska – „Spotkanie nad morzem”
2. Dorota Terakowska – „Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie”
3. Dorota Terakowska – „Dzień i noc czarownicy”
Klasa 5
1. Rudyard Kipling – „Księga dżungli (trzy rozdziały: Bracia Mowgliego, Łowy węża Kaa, „Tygrys! Tygrys!”)
2. Marcin Szczygielski – „Za niebieskimi drzwiami”
3. Mark Twain – „Przygody Tomka Sawyera”
Klasa 6
1. Marcin Szczygielski – „Czarny Młyn”
2. Dorota Terakowska – „Władca Lewawu”
3. Jules Verne – „W 80 dni dookoła świata”
Klasa 7
1. Nancy Horowitz Kleinbaum – „Stowarzyszenie umarłych poetów”
2. Jan Parandowski – „Przygody Odyseusza”
3. Eric-Emmanuel Schmitt – „Oskar i pani Róża”